Tıbbi sekreterlik Kursu Ankara, online ve örgün tıbbi sekreterlik kursları Ankara Kızılay

Tıbbi Sekreterlik Kursu Ankara, Resmi Kurum Onaylı, E Devlet Onaylı ve Tüm Hastanelerde Geçerli Hasta Kabul İşlemleri Tıbbi Sekreterlik Sertifikası. Tıbbi sekreterlik kursu hastane ve sağlık kuruluşlarında, hasta kayıt kabul personeli olarak görev yapmak isteyen tıbbi sekreter unvanı almak isteyen kişiler için düzenlenmiş kurstur. Kurs sonunda tıbbi sekreter, hasta kabul personeli sertifikası verilmektedir. Bu sertifika resmi kurum onaylı ve tüm hastanelerde geçerlidir.
Değerli Tıbbi Sekreter Adayları, tıbbi sekreterlik kursu eğitimi alarak, sağlık sektöründe yerini almak isteyen birçok adayını hayaline ulaştıran kurumumuz başarısını paylaşmaya devam ediyor. Tıbbi Sekreter olmaya hazırlanıyor ve sizi başarıya ulaştıracak Tıbbi Sekreterlik Kursu arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz. Alanında uzman hoca kadromuzla Hasta Kayıt Kabul Personeli adaylarına özel hazırlanan kursumuz tam size göre. Ankara Tıbbi Sekreterlik Kursu 2023 yılı yeni grup eğitimlerimiz başlıyor. Hasta Kabul Sekreterliği Kursumuz Kızılay Ankara merkezde ulaşımı kolay bir noktada yer almaktadır. Hemen bize ulaşın, alanında uzman hoca kadromuzla hayallerinize daha hızlı ulaşın.

Her Hafta Farklı Bir Akademisyenle ve Kursiyerlerimizle İş Veren Kurumlar Arasında Bağlantı Kurma Güvencesiyle.
Tıbbi Sekreterlik Kursu Ankara, Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Kursu

E Devlet Onaylı Tıbbi Sekreterlik Kursu

Hasta Kabul (Tıbbi Sekreterlik) Kurs Programı

Tıbbi Sekreterlik Kurs Programı

1. Hafta

Halkla İlişkiler ve İletişim

2. Hafta

Güzel Konuşma Diksiyon ve Beden Dili Protokol kuralları ve Sekreterlik

3. Hafta

Tıbbi Terminoloji

4. Hafta

ICD – Hastalıkların Kodlanması

5. Hafta

Tıbbi Dokümantasyon, Dosyalama, Arşivleme Yazışma Teknikleri

6. Hafta

Sekreterlik Esasları ve Tıp Sekreterliği Hastanelerde Sekreterlerin Görevleri

7. Hafta

Sağlık Hizmetlerinin Özellikleri ve Türk Sağlık Sistemi Kriz, Risk ve Çatışma Yöntemleri

8. Hafta

Sosyal Güvenlik Uygulamaları Sınav

Tıbbi Sekreterlik Sertifika (Hasta Kabul Sertifikası) Kursu’nda Verilen Sertifikası Geçerliliği:

Tıbbi Sekreterlik Kursu’nda verilen sertifika resmi kurum onaylıdır ve tüm hastanelerde geçerlidir. Almış olduğunuz tıbbi sekreterlik kursu sertifikası kazanılmış hak olarak ömür boyunca geçerlidir. Bu Sertifika ile hasta kabul işlemleri elemanı tüm hastane ve sağlık kuruluşlarında tıbbi sekreter olarak görev yapabilirsiniz. Sağlık sektöründe yerini almak isteyen ve iş hayatına sağlık personeli olarak devam etmek isteyen lise ve üzeri mezun herkes tıbbi sekreterlik kursuna katılabilir. Hasta kabul sertifikası alarak birçok tıbbi sekreteri hayaline ulaştıran kurumumuz başarısını paylaşmaya devam ediyor. Tıbbi Sekreter olmaya hazırlanıyor ve sizi başarıya ulaştıracak Tıbbi Sekreterlik Kursu arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz.

Tıp Sekreterliği (Hasta Kabul Sertifikası) Kursu süresi:

Tıbbi Sekreterlik (Hasta Kabul İşlemleri) kursu toplam 8 hafta sürmektedir.Kurs bire bir örgün olarak verilmektedir ve tıbbi sekreterlik kursuna katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

Tıp Sekreterliği Çalışma Alanları:

Tıbbi sekreterlik kursunu başarı ile tamamlayan adaylar, istihdam edildikleri sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçlarını bilmeleri gerekmektedir. Tıbbi Sekreterler, sağlık hizmeti sunan kurumlar, hastaneler hemşirelik Bakım, geriatri merkezleri ve evde bakım merkezleri yanında ayakta sağlık hizmeti sunan doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, diğer sağlık personeli muayenehaneleri sağlık birimlerince sunulan ayakta bakım merkezleri, tıbbi teşhis amaçlı tüm bu sağlık kuruluşlarında tıbbi sekreter “hasta kabul işlemleri personeli” olarak görev yapabilirler.

Tıbbi Sekreter Kime Denir? Tıbbi Sekreterlik Nedir? Nasıl Tıbbi Sekreter Olunur?

Tıbbi sekreter sağlıkla ilgili her türlü alanda istatistiki verileri toparlayan, derleyen, ardından bilimsel ve tıbbi metotlarla dayanarak elde ettiği verileri analiz eden kişilerdir. Tıbbi sekreterler tıp alanında çeşitli metotlar kullanarak bu metotları ilgili birimlere gönderir, bilgiler doğrultusunda rapor eder ve yetkililere iletir. Ayrıca, tıbbi sekreterler tıbbi konularda tüm haberleşme ve yazışma işlemlerinin de yürütülmesine yardımcı olur. Tıbbi sekreterlik bir sağlık okulundan mezun olduğu gibi, Tıbbi Sekreter; Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir kurumdan çeşitli sertifika programlarına katılarak da olunabilir. Tıbbi sekreterler tıp alanında sorumlu sağlık memurları olarak bilinir.

Tıbbi Sekreterlerin Çalışma Ortamı ve Tıbbi Sekreterlerin Çalışma Koşulları:

Tıbbi sekreterlik kursunu başarı ile tamamlayıp belge almaya hak kazanan hasta kabul kursu öğrencilerimiz hastanelerin çeşitli birimlerinde görev yaparlar. Tıbbi dokümantasyon personeli ve sekreter hastanelerde hasta dosyaları arşiv işlemlerinde, tıbbi sekreterler polikliniklerde, servis sekreterliklerinde ve bürolarda görev yaparlar. Hastane personeli ve hastalarla yakın ilişki içerisindedirler. Çalışma ortamı kalabalık ama temiz ve gürültüsüzdür. Hasta yatırma veya taburcu etme işlemleri ile ilgili birimlerde çalışan sekreterler isteklerini ifade edemeyen veya isteklerinin hemen yapılmasını isteyen hasta sahipleri veya yakınlarına durumu açıklamakta zorluklarla karşılaşabilirler.