Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Kursu Ankara, Alanında uzman hocalarımızla Sayıştay Denetçi Yrd.lığı kursu kayıtlarımız devam ediyor. Kızılay, Çankaya, Ankara. Değerli Sayıştay Denetçi Yardımcılığı sınavına hazırlanan adaylar, birçok adayı hayaline kavuşturan kurumumuz bu başarısını sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Sınavına hazırlanıyor ve sizi başarıya ulaştıracak Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Kursu arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz. Alanında uzman hoca kadromuzla Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Kursumuz tam size göre. Kurumumuz Kızılay Çankaya Ankara merkezde ulaşımı kolay bir noktada yer almaktadır. Sayıştay Denetçi Yardımcılığı sınavlarına hazırlık kursu 2022 yılı yeni grup eğitimimiz başlıyor. Hemen bize ulaşın, alanında uzman hoca kadromuzla hayallerinize daha hızlı ulaşın.

SAYIŞTAY DENETÇİ YARDIMCILIĞI SINAVI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Hangi bölümler sınava girebilir?

Hukuk mezunları, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF)bölümü mezunları Siyasal Bilgiler, İktisat ve İşletme Fakültesi Mezunları, Açıköğretim İİBF mezunları

Giriş şartları neler?

Sayıştay Denetçiliği Sınava katılacakların;

a) Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde gösterilen genel nitelikleri taşımaları,
b) Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadı ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi ve yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksek okullardan birini bitirmiş olmaları,
c) Eleme sınavının yapılacağı tarih de 35 yaşını bitirmemiş olmaları,
d) Sağlıkla ilgili, Denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumunun olmaması şarttır.

Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Sınavına kaç defa girilebilir?

Sayıştay Denetçiliği giriş sınavının yazılı veya mülakatına iki kez girdiği halde kazanamayanlar bir daha sınava giremezler.

KPSS puanına gerek var mı?

Sayıştay Denetçiliği sınavı için KPSS puanına gerek yoktur. Doğrudan sınava başvuru yapılabilir. Önemli olan ilgili bölümlerden mezun olmaktır.

Sınav kaç aşamalı yapılıyor?

Sayıştay Denetçiliği sınavı 3 aşamalıdır:
-Eleme Sınavı: ÖSYM Başkanlığı tarafında yapılır. Çoktan seçmeli olup, 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir.
-Kurum Sınavı: Sayıştay tarafından yapılır. Klasik sınav formattadır.
-Sözlü Sınav: Sayıştay tarafından yapılır. 70 puan ve üstü alanlardan alınacak kadro sayısının 3 katı aday mülakata çağrılır.

Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Sınav konuları nelerdir?

Eleme Sınavı: Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Maliye, İktisat, Türkçe, Matematik, Coğrafya, Tarih, Vatandaşlık, Güncel Bilgiler.
Kurum sınavı: Hukuk, Maliye, iktisat, Kompozisyon, Ticaret Hukuku ve Muhasebe alanlarında ÖSYM tarafından yapılacaktır. Bu sınavda ticaret ve muhasebe dersleri seçmelidir.