İdari Hakimlik Kursu Ankara, online ve örgün hakimlik kursları Ankara Kızılay

İdari Yargı Hakimlik Kursu; İdari Yargı Hakimlik Kursu Ankara; Değerli İdari Hakim Adaylarımız, birçok İdari Hakim adayını hayaline ulaştıran kurumumuz bu başarısını tüm Türkiye ile paylaşmaya devam ediyor. İdari Yargı Hakimlik Sınavına hazırlanıyor ve sizi başarıya ulaştıracak İdari Yargı Hakimlik Kursu arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz. Alanında uzman hoca kadromuzla İdari Yargı Hakim adaylarına özel hazırlanan kursumuz tam size göre. İdari Yargı Hakimlik sınavlarına hazırlık kursu 2023 yılı yeni grup eğitimlerimiz başlıyor. İdari Yargı Hakimliği Kursumuz Kızılay Ankara merkezde ulaşımı kolay bir noktada yer almaktadır. Hemen bize ulaşın, alanında uzman hoca kadromuzla hayallerinize daha hızlı ulaşın.

İdari Hakimlik Kursu Ankara

İdari Yargı Hakimlik Kursu, Adalet Bakanlığı bünyesinde görev alacak İdari Yargı Hakim adaylarını belirlemek üzere yapılan sınava hazırlanan İdari Yargı Hakimi adaylarını sınavlara en iyi şekilde alanında uzman hocalarımızla hazırlıyoruz.

Sizlere en iyi eğitimi vermek için hiçbir şeyden taviz vermiyoruz.

İDARİ HAKİMLİK KURS PROGRAMI (440 SAAT)

ANAYASA HUKUKU 30 SAAT
İDARE HUKUKU VE İDARİ YARGILAMA HUKUKU 50 SAAT
CEZA HUKUKU (GENEL HÜKÜMLER) 30 SAAT
MEDENİ HUKUK 50 SAAT
BORÇLAR HUKUKU (GENEL HÜKÜMLER) 25 SAAT
MEDENİ USÛL HUKUKU 30 SAAT
VERGİ HUKUKU (TÜRK VERGİ SİSTEMİ VE VERGİ USÛL HUKUKU) 40 SAAT
İKTİSAT 80 SAAT
MALİYE 25 SAAT
TARİH 25 SAAT
MATEMATİK 40 SAAT
TÜRKÇE 15 SAAT
TOPLAM 440 SAAT

 İDARİ YARGI HAKİMLİĞİ HOCA KADROSU

 MEDENİ HUKUK

 BAHAR YILDIZHAN

 BORÇLAR HUKUKU GENEL

 BAHAR YILDIZHAN

 MEDENİ USUL HUKUKU

 EBRU ÇORBACIOĞLU

 ANAYASA HUKUKU

 İSMAİL ÖZBEK

 İDARE HUKUKU

 YAŞAR MİRZAOĞLU – İSMAİL ÖZBEK

 İDARİ YARGI

 YAŞAR MİRZAOĞLU – İSMAİL ÖZBEK

 CEZA HUKUKU GENEL

 İSMAİL ÖZBEK

 MALİYE

 SALİM GÖL

 VERGİ

 SERTKAN ERDURMAZ

 İKTİSAT

 MEHMET KABLAMA

 TARİH

 CELALETTİN URAY

 TÜRKÇE

 NİHAL VURUCU

 MATEMATİK

 VEDAT AKBABA

Adli ve İdari Hakim Arasındaki Farklar:

Adli Yargı Hakimlik Sınavına sadece Hukuk Fakültesi mezunu adaylar girebilirken, İdari Yargı Hakimlik Sınavına Hukuk, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, İİBF ve Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunları da girebilmektedir.

Adli ve İdari Hakimlerin Görev Yerleri:

Adli Hakimlerin Görev Yerleri; Mesleğe atanacak olan Adli Yargı Hakimler, Sulh Hukuk, Asliye Hukuk, Sulh Ceza, Asliye Ceza, Ağır Ceza mahkemelerinde veya bu mahkemelerin içerisinde kurulu bulunan; İş Mahkemesi, İcra Mahkemesi gibi mahkemelerde görevlendirilmektedirler. Bunun yanında İstinaf mercii olan Bölge Adliye Mahkemeleri ile Yargıtay’da tetkik hakimliği görevlerinde de bulunabilmektedirler.

İdari Hakimlerin Görev Yerleri; İdare Mahkemelerinde, Vergi Mahkemelerinde, Bölge İdare Mahkemelerinde ve Danıştay’da görev yaparlar.