Avukatlık ve Hukuk Yeterlilik Kursu Ankara, Hakimlik, Savcılık, Avukatlık ve Noterlik meslekleri için Hukuk Mesleki Yeterlilik kursu kayıtlarımız devam ediyor. Hukuk Yeterlilik Sınavına hazırlanıyor ve sizi başarıya ulaştıracak Hukuk Yeterlilik Sınavı Kursu arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz. Alanında uzman hoca kadromuzla Hukuk Yeterlilik Kursumuz tam size göre. Hukuk Yeterlilik Kursumuz Kızılay Çankaya Ankara merkezde ulaşımı kolay bir noktada yer almaktadır. Değerli Hakim, Savcı, Avukat ve Noter adayları, Hukuk Yeterlilik sınavlarına hazırlık kursu 2022 yılı yeni grup eğitimimiz başlıyor. Hemen bize ulaşın, alanında uzman hoca kadromuzla hayallerinize daha hızlı ulaşın.

Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı Hakkında Kısa Özet Bilgi:

24 Ekim 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yasa ile Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı getirildi.

Hukuki Yeterlilik Sınavı Kimleri Kapsıyor?

Bu sınav; Hakimlik, Savcılık, Avukatlık ve Noterlik mesleklerine girmek isteyen, üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden mezun adayların geçmesi gereken ön eleme sınavıdır. Adaylar bu sınavı geçtikten sonra çeşitli mevzuatlarda öngörülen Avukatlık Stajı ve Hakimlik – Savcılık Sınavlarından da başarılı olmaları şartıyla bu meslekleri icra edebileceklerdir.

Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı en az 100 sorudan oluşacak olup adayların en az 70 puan alması gerekecektir. Sınav kapsamında; Anayasa Hukuku, Anayasa Yargısı, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Vergi Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, İdari Yargılama Usul Hukuku, Medeni Usul Hukuku, Ceza Usul Hukuku, Vergi Usul Hukuku, Avukatlık Hukuku, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi, Türk Hukuk Tarihi alanlarında sorular sorulacaktır.

Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı; Hukuk Fakültesi’ne 24.10.2019 ve sonrasındakayıt yaptıran adayların mezun oldukları yıldan itibaren gerçekleştirilecektir. Düzenlemeden önce Hukuk Fakültesi’ne kayıt yaptıran kişiler bu sınav kapsamı dışında bırakılmıştır.